هولوگرام دو بعدي چيست؟


هولوگرام دو بعدي برچسبي است که داراي رنگي نقره اي و رنگين کماني است و زماني که در برابر نور قرار مي گيرد، مي توانيد تابش نور رنگارنگي را در آن مشاهده نماييد و عکس يا نمادي که بر روي اين هولوگرام چاپ شده و به صورت دو بعدي است، نمايان مي شود. اين هولوگرام با پلت عکاسي و نور ليزر پردازش شده است و به شکلي که شما مي بينيد درآمده است. هولوگرام دو بعدي داراي يک منطقه مسطح است و تصويري که در آن ديده مي شود، عمقي ندارد. هولوگرام هاي دوبعدي را توليد کنندگان به عنوان برچسب اطمينان بر روي محصولات خود مي زنند تا مشتريان با خيالي راحت از اين محصولات استفاده کرده و از اصل بودن آن اطمينان پيدا کنند. امکان جعل اين نوع از هولوگرام ها به هيچ عنوان امکان پذير نيست زيرا نمي توان از آنها تکثير نمود.ويژگي هاي هولوگرام دو بعدي • اين نوع از هولوگرام ها به دليل ويژگي منحصر بفردي که دارند، غير قابل انتقال بر روي کالاي ديگري هستند و به محض کنده شدن، خش برداشته و ديگر قابليت استفاده ندارند. بنابراين جداسازي و امکان استفاده مجدد از اين هولوگرام ها وجود ندارد.

 • اگر بر روي اين نوع از هولوگرا ها نور ليزر تابانده شود، رمز آنها کاملا واضح و دقيق استفاده مي شود.

 • هولوگرام دو بعدي کاملا در برابر حرارت مقاوم است و هيچ گونه آسيبي به آن وارد نمي شود.

 • ظاهر اين نوع از هولوگرام ها به دليل طيف رنگي استفاده شده در آن، بسيار جذاب و دوست داشتني است. اين رنگ ها به گونه اي هستند که در اثر تابش نور در زواياي مختلف شما مي توايند طيف وسيعي از رنگ ها را مشاهده نماييد.

 • برچسب هاي هولوگرام هاي دو بعدي از دو بعد چاپ گرم شده بر روي هم تشکيل شده اند و به همين دليل با هيچ گونه از وسايل کپي يا اسکن نيم توان نمونه اي از آن را ايجاد کرد و به نوعي غيرقابل جعل مي باشد.

 • در صورت دستکاري کردن اين نوع از هولوگرام ها، سطح آن مخدوش مي شود.

 • هولوگرام هاي دو بعدي را مي توان در انواع طرح و ها و سايزهاي مختلف طراحي نمود.

 • اين نوع از هولوگرام ها قابليت نصب بر روي انواع محصولات را دارند.


هولوگرام کدهاي دو بعدي


يکي از انواع هولوگرام دو بعدي که امروزه بسيار کاربرد دارد و از آن به جاي انواع بارکدها استفاده مي شود، هولوگرام کدهاي دو بعدي هستند. اين نوع برچسب ها نسبت به بارکدها قابليت ذخيره بيشتر اطلاعات را دارند و با دستگاه هاي اسکن مخصوص، قابل اسکن شدن هستند. همچنين در صورتي که قسمتي از اين نوع برچسب دچار خدشه اي شود، دستگاه اسکنر مي تواند کد آن قسمت را به راحتي بازيابي نمايد. امروزه به وفور از اين از هولوگرام ها براي کد رهگيري انواع محصولات استفاده مي شود. اين هولوگرام کدها به راحتي و از هر زاويه اي توسط اسکنرها قابل خواندن هستند و نرم افزاهاي ويژه اي نيز براي اسکن اين برچسب ها بر روي تلفن هاي همراه توليد شده است که خواندن و استفاده از آن را راحت تر نموده است. جمله انواع هولوگرام که با تغيير دادن زاويه نور و زاويه ي ديد در هولوگرام تصويرهاي مختلفي قابل ديدن مي باشد هولوگرام هاي چند کاناله بوده که در حافظه هاي عظيم کامپيوتري پتانسيل هاي فراواني را ايجاد مي نمايند. هولوگرام هاي ساخته شده کامپيوتري نمونه اي از انواع هولوگرام هستند که طول موج هاي متفاوتي براي ايجاد تصوير و منبع نور در هولوگرام هاي مختلف را به وجود مي آورند. پس بنابراين سيستم هاي کامپيوتري با ايجاد نمودن طول موج هاي دلخواه مي توانند هر هولوگرامي را خلق نمايند. 


 


هولوگرام هاي چند کاناله و ساخته شده کامپيوتري


از جمله انواع هولوگرام که با تغيير دادن زاويه نور و زاويه ي ديد در هولوگرام تصويرهاي مختلفي قابل ديدن مي باشد هولوگرام هاي چند کاناله بوده که در حافظه هاي عظيم کامپيوتري پتانسيل هاي فراواني را ايجاد مي نمايند. هولوگرام هاي ساخته شده کامپيوتري نمونه اي از انواع هولوگرام هستند که طول موج هاي متفاوتي براي ايجاد تصوير و منبع نور در هولوگرام هاي مختلف را به وجود مي آورند. پس بنابراين سيستم هاي کامپيوتري با ايجاد نمودن طول موج هاي دلخواه مي توانند هر هولوگرامي را خلق نمايند.


کاربرد انواع هولوگرام


امروزه انواع هولوگرام و کاربرد آن در سازمان ها و شرکت هاي مختلف بسيار رواج پيدا کرده است. زيرا برچسب انواع هولوگرام بر روي کالاها، اسناد و مدارک باعث شده تا اعتماد مصرف کننده جلب شده و البته کالا را از هر گونه کپي برداري به دور نگه دارد. در عصر حاضر که جعلي سازي و بازار متقلبان بسيار گرم مي باشد به کار بردن نمونه هاي مختلفي از هولوگرام ها مي تواند امکان توليد کالاها و اسناد و مدارک تقلبي را از افراد سودجو گرفته و اعتبار و هويت توليد کنندگان اصلي را حفظ نمايند به همين دليل در سراسر دنيا نام برچسب اطمينان را به هولوگرام ها داده اند. لذا شرکت هايي که داراي شهرت بوده و در زمينه ي صادرات فعاليت دارند به کاربردن نمونه هاي مختلفي از هولوگرام ها مي تواند در پيشبرد روند تجارت آنها کار بسيار موثري به حساب آيد. در واقع به کاربردن هولوگرام باعث شده تا به کالا ارزش و اعتبار بخشيده شود و به راحتي نمونه هاي اصلي از نمونه هاي تقلبي قابل تمايز باشد. از جمله کابردهاي مهمي که هولوگرام ها در عصر حاضر داشته اند استفاده از آنها در تابلوهاي تزييناتي، کتاب و مجلات، کارت شناسايي، ويزيت، تبليغات و تصاوير فانتزي مي باشد. البته برخي از هولوگرام ها تنها براي کارهاي امنيتي به کار برده شده و برخي ديگر براي حفظ نام تجاري شرکت هاي توليد کننده تنها براي بسته بندي محصولات به کار برده مي شوند. مانند هولوگرام هاي چاپ شده بر روي کارت هاي تبريک، محصولات آرايشي و بهداشتي، بسته بندي لوازم يدکي، ماشين هاي صنعتي، پوشاک، دخانيات، سي دي هاي کامپيوتري، بسته بندي ساعت، طلا و جواهرات وهولوگرام دو بعدي چيست؟


هولوگرام دو بعدي برچسبي است که داراي رنگي نقره اي و رنگين کماني است و زماني که در برابر نور قرار مي گيرد، مي توانيد تابش نور رنگارنگي را در آن مشاهده نماييد و عکس يا نمادي که بر روي اين هولوگرام چاپ شده و به صورت دو بعدي است، نمايان مي شود. اين هولوگرام با پلت عکاسي و نور ليزر پردازش شده است و به شکلي که شما مي بينيد درآمده است. هولوگرام دو بعدي داراي يک منطقه مسطح است و تصويري که در آن ديده مي شود، عمقي ندارد. هولوگرام سه بعدي و دوبعدي را توليد کنندگان به عنوان برچسب اطمينان بر روي محصولات خود مي زنند تا مشتريان با خيالي راحت از اين محصولات استفاده کرده و از اصل بودن آن اطمينان پيدا کنند. امکان جعل اين نوع از هولوگرام ها به هيچ عنوان امکان پذير نيست زيرا نمي توان از آنها تکثير نمود.


مشخصات

 • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
 • کلمات کلیدی منبع : هولوگرام ,بعدي ,استفاده ,انواع ,محصولات ,برچسب ,انواع هولوگرام ,توليد کنندگان ,برچسب اطمينان ,محصولات استفاده ,بسته بندي ,براي ايجاد تصوير ,عظيم کامپيوتري پتانسيل ,هولوگرام تصويرهاي مختلفي ,عنوان برچسب اطمينان
 • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود فایل عدالت فروش دارچین عمده و خرید و قیمت چوب دارچین عمده تغذیه و زندگی سالم آموزش کده سایت تفریحی Music تاسیسات ساختمانی ادب